Ik ben lactose intolerant, mag ik Beemster eten?

Ja, Alle soorten van jong tot oud! Lactose (melksuiker) komt van nature voor in melk. Tijdens de kaasbereiding wordt het aanwezige lactose door de melkzuurbacteriën uit het zuursel omgezet in melkzuur.
De kaasmaker van Beemster verklaart dat, de door haar geproduceerde kaas op natuurlijke wijze, vrij is van lactose.

Ik heb een koemelkallergie, mag ik Beemster eten?

Neen, als je een koemelkallergie hebt kun je geen kaas eten, want kaas en ook Beemster bevat koemelkeiwit.
Let op: een koemelkallergie is niet hetzelfde als een lactose intolerantie!

Ik ben zwanger, mag ik Beemster eten?

Jazeker! Beemster wordt gemaakt van gepasteuriseerde melk. U mag alle soorten Beemster eten. Er wordt alleen aangeraden zachte schimmelkazen van rauwe melk te vermijden omdat deze besmet kunnen zijn met de listeria-bacterie.